Sözleşmeler

Gizlilik Politikası

www.borsatis.com sayfalarına kayıt ettirdiğinizi kişilsel verileriniz (isim , soyisim, kullanıcı adı, e-mail adresi , kredi kartı bilgileri , hesap numaralarınız, satın aldığınız ürünler, fatura ve sevk adresleriniz, telefon numaralarınız vb.) kesinlikle 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerle paylaşılamaz. Bu veriler sitemizden daha iyi faydalanmanız için kullanılacaktır. Yukarıda belirttiğimiz bu kişisel verileri SADECE siz değiştirebilir, silebilirsiniz. Başkaları bu bilgilere sizin bilginiz dışında ulaşamaz. Üye olurken verdiğiniz kişisel bilgiler istediğiniz takdirde silinebilir. Silinme işleminden sonra bu bilgiler bir daha kullanılmaz.
Bu ilkeler ile kişisel haklarınız bizim tarafımızdan teminat altına alınmıştır.

Sipariş Politikası

• www.borsatis.com dan alacağınız ürünler sırasıyla 4 işlemden geçer.
• Bu işlemlerin hepsini kullanıcı hesaplarınızın olduğu yerden kontrol edebilir bir sonraki işlemi takip edebilirsiniz.
• İşlemler sırasında oluşacak sıkıntılar sizlere telefon/fax/e-mail yoluyla iletilecek ve durumdan tarafımızca haberdar edileceksiniz.(ana sağlayıcıdan kaynaklanan sıkıntılar, kargo sırasında yaşanan gecikmeler gibi…)
• İşlem sırası tarafımızca 4 ana başlıktan oluşturulmaktadır.
1. Sipariş alma
2. Ödeme alma
3. Kargolama
4. Teslimat

SİPARİŞ ALMA
www.borsatis.com’dan üye olarak giriş yapıp, arzu ettiğiniz ürünü almanız ile başlar. Bu noktada sizlere birkaç fiyat verilmektedir. Bu fiyatlarda” Havale Nakit İndirimi” ve “Vadeli Satış”lar göz önüne alınmalı, yapılacak ödeme buradaki alım şekline uygun olmalıdır. Tarafımızca, belirttiğiniz “Fatura” ve “Sevk” adresleri baz alınacaktır. Bu nedenle üyelik esnasında istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmenizi önemle rica ederiz.

ÖDEME ALMA
Verilen sipariş ödemesinin arzu edilen ödeme şekline göre yapılması tarafımızca takip edilir. Bu bağlamda ödemenin nakit ve ya kredi kartıyla yapılması bize referans olarak gösterdiğiniz banka hesabının kontrolü ile bir sonraki safhaya geçilir. Ödeme tam olarak alındığı andan itibaren siparişi verilen ürün sevk adresine hazırlanır. Ödemenin eksik olması halinde tüketiciyle irtibat haline geçilir. Herhangi bir cevap alınmaması halinde yatırılan meblağ 5 ( beş ) iş günü içerisinde iade edilir.

KARGOLAMA
Siparişi ve ödemesi alınan ürünler sevk adresinde gönderilmek üzere paketlenir. Burada özel www.borsatis.com yazılı koli bantları ile sevke uygun hale getirilir. Tüm kargo işlemlerimiz TÜRKİYE’nin her yerinde MNG KARGO ile gerçekleşmekte olup, size vereceğimiz kargo takip numarası ve fatura numarasıyla kargonuzun nerede olduğunu www.mngkargo.com.tr deki kargo takip bilgi ekranından takip edebilirsiniz.

TESLİMAT
MNG KARGO ile kapınıza gelen ürünleri lütfen KARGO ŞİRKETİ PERSONELİnin yanında açınız. Pakette ve üründe bir deformasyon olmadığını kontrol edip ürünü ondan sonra teslim alınız. Eğer üründe bir deformasyon varsa “TUTANAK” ile ürünü almayıp geri yollayınız. Tutanaksız geri gelen ürünlerin sorumluluğu www.borsatis.com’a ait değildir

Garanti Politikası

GARANTİ KOŞULLARI
1.Sitemizden alacağınız ürünler 2(iki) yıl garanti kapsamındadır. Ürün ile alacağınız FATURA GARANTİ BELGENİZDİR.
2.Kullanım hataları ve bu sebepten oluşacak arızalar garanti kapsamı dışındadır.
3.Taşıma sırasında kaynaklanan problemlerden sadece taşıyıcı firma sorumludur.
4.Bu nedenle oluşacak sıkıntılar garanti kapsamına girmemektedir.
Sık elektrik kesilmesi, aşırı voltaj yükselmesi ve alçalması, ideal topraklama yapılmaması, elektrik panosunun yetersiz olması, genel olarak voltaj problemleri garanti kapsamı dışındadır.

VAZGEÇME HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde malı redederek vazgeçme hakkına sahiptir. Tüketicinin vazgeçme bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.(bkz Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmelik madde 9/2) vazgeçme hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden vazgeçme hakkının var olduğunu ve vazgeçme bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

VAZGEÇME HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için vazgeçme hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde vazgeçme hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
- Nefesli ve üflemeli enstrumanlar
- Tek kullanıma uygun ekipmanlar
- İlk kullanımından sonra deformasyona uğrayabilen ekipmanlar
- Bir satıha, nesneye, objeye monte edilmek üzere kullanılan ekipmanlar
- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler
( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (akort düdükleri, üflemeli enstruman kamışları, mikrofonlar ve süngerleri vb. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan ürünlerin iadesi mümkün değildir