bormüzik
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
Klavye ve Org » Synthesizerlar

KURZWEIL FORTE Synthesizer

Stok Kodu

KURZWEIL FORTE

Markası

KURZWEIL
Kargo Bedava
Yeni Ürün
Vitrin Ürünü
:
88,580.24TL
KDV Dahil
Döviz Karşılığı
:
3,163.58USD
Sepete Ekle Hemen Al

STOK BELİRTİLMEDİ

STOK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİYLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak stok hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

  • Ürün Özellikleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

                            KURZWEIL

FORTE

SYNTH&PİYANO

    DÜNYANIN EN İYİSİ!... 

Müzikteki potansiyelinizi Kurzweil synhesizer &piyano ile ortaya çıkartın..

Zarif bir görüntüyle beraber modern ve geleneksel bir doku sağlarken evinizi &Stüdyonuzu &Orkestranızı  sevdiğiniz müziklerinizle doldurmayı vaat ediyor... 

 

 

Forte 16 GB Piyano sampling.

Müzikteki potansiyelinizi Kurzweil Dijital Piyano ile ortaya çıkartın..

 Kurzweil , Dünya'nın en eski  synthesizer  üreticisi ve synthesizer teknolojisinde profesyonel/yarı-profesyonel müzisyenler ve ev/proje stüdyo sahipleri yanı sıra şarkı sözü yazarları ve sanatçıları hedefler, bir tam set otantik sesler ve müzik özellikleri dahil çağdaş stiller ve sesler bir vurgu yapma kapsamlı sağlar. Son derece taşınabilir ve kompakt, LE Serisi performans durumları için ideal bir klavye olarak da hizmet vermektedir.

 
   Ayrıca, Artis 7 SoundEditor Kurzweil  klavyeler için tasarlanmış bir tam özellikli düzenleyici/kütüphaneci ve ses geliştirme aracıdır. SoundTower'ın editörü mantıksal, kullanımı kolay grafik arayüzleri bir dizi her düzenlenebilir SP4 parametre görüntüleyerek düzenleme deneyimini büyük ölçüde genişletir. SoundEditor oluşturmak, düzenlemek, organize etmek ve SP4 programları, kurulumları ve etkileri saklamaya yarar. Bir standart MIDI bağlantı (DIN veya USB) yardımıyla, SoundEditor  yardımıylabilgisayarda bütün bireysel programları, kurulumları, efektleri veya SP4 tüm bankalara iletebilirsiniz.
Basit kullanışlı ve seslerine hayran kalacağınız bir klavyedir.
 
 
Artis piano
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Piyano Bölümü

İnanılmaz derecede gerçek duvar piyanosu ve Grand piyano sesi..

Kurzweil , piyano, EP'lar, kemanlar, nefesli-üflemeli çalgılar, orkestra sesleri, gitarlar, baslar ve davulları içeren çok zengin enstrüman sesleri koleksiyonu ve pek çok klasik ve modern synth sesleri sunmaktadır. Sadece bir akustik piyano üreticisinin başarabileceği iki WEBER  kuyruklu piyanonun  dijital rekreasyonu ile detaylandırılmıştır. Çok ustaca nüansların titiz ayrıntılarındaki reprodüksiyon, en iddialı piyanistleri dahi tatmin edecek zarif, el yapımı piyano Sesleri meydana getirmektedir. Kurzweil  K 250 ile DÜNYANIN İLK  dijital piyano örneklemesi ile başlayan, yeni eklenen Ses, orkestra seslerden hip-hop’a kadar çok çeşitli yeni sesler gibi Clavinet’ler ve Organ’ların seslerini içermektedir. Bu büyük dahili wave hafızası kurzweil’in en iyi sesli ve çok yönlü klavye workstation olduğunu garantilemektedir.
 Ton üretici aynı zamanda yarı damper pedalını ayrı olarak satılan KP3 ayak pedalı ile birlikte kullanımını destekler. Damper rezonans etkisi ile yarı damper pedalını kullanarak kuyruklu piyanonun ses kartını canlandıran ve çok gelişmiş piyano pedal tekniklerine doğal olarak cevap veren çok daha gerçekçi ve zengin bir piyano sesi elde edebilirsiniz.

 Profesyoneller için de Grand piyano tadına, Kurzweil’in ses işlemcisi ise efsane olmuş Alman piyanolarının, konser piyanolarının etkileyici ses ve cazibesine sahiptir. Her piyanist için akustik piyanonun dokunma hissi çok önemlidir. Kurzweil’inizi en sevdiğiniz hale getirmek için, parmaklarınızın gücüne ya da çalış stilinize bağlı olarak dokunma hassasiyetini sert, orta ya da yumuşak ayarlarından biri olarak seçebilirsiniz. Size uyan, en sevdiğiniz klavye ayarı ile çalabilirsiniz... Dünyaca ünlü Grand Piyano seslerini ihtiva eder. Ayrıca string seslerinde rezonansını ve sertliğini damper  aracılığıyla değiştirebilir. Org seslerinde damper pedal aracılığıyla vibrasyon verebilme özelliği vardır. 27 solo enstrüman sesi ile vokal, koro, gitar yanında timpani eşliğinde senfonik orkestra sesleri ile ev ortamında kendi senfoni orkestranızı yaratabilirsiniz.

Kusursuz Kurzweıl  Sample’ları – Tam Konser piyanosu tonu...

Piyano tonu,Kusursuz Kurzweil PC3  sample’ları muhteşem Alman piyanosu Weber tam konser piyanosunun otantik tonunu ve rezonansını aslına inanılmaz derecede sadık kalarak üretmek için titiz şekilde akort edilmiş ve dikkatli şekilde kontrol edilmiş bir ortamda sampling işlemi yapılmış bir  tam konser piyanosunun sesini sunar.

     Klavye, gerçek bir akustik piyanonun tuş özelliğine sahiptir. Özel olarak imal ettiği tuş hassasiyet ayarı          içindeki  piyano seçeneği, akustik bir piyanonun çalma hissini ve sertliğinihissettirir. 

Akustik piyano klavyesinin özünü kavramak için geliştirilen  Kurzweil’in Hammer (çekiç aksiyonlu) Standart  Klavyesi akustik piyanonun müzikal ifadesini sunarak nüanslı tonlar ve ince dinamiklerle çalabilmenizi sağlar. Ayrıca bas perdesinde daha sert bir histen tizlerdeki tuşlarda daha hafif, daha hassas bir hisse geçmesiyle

akustik piyanoların kademeli tuşesini de taklit eder. 

Synth Bölümü

Enstrüman seslerinin etkileyiciliğini artıran Ses motoru

   Kurzweil’in  PC3 ’den devraldığı tone üretici, (Genişletilmiş Artikülasyon) ile kombine edilmiş bu 32-element yapısı size elektronik enstrümanlarda yenilenmesi zor olan etkileyici artikülasyonları içeren şaşırtıcı biçimde hatasız akustik enstrümanlara erişmenizi sağlar. Örneğin, üflemeli çalgılardaki doğal bağlı çalma sesini, piyanoların ve diğer enstrümanların serbest tuş seslerini, gitar geçişlerini ve armonileri ve telli çalgıların (spicato, tremolo ve pizzicato, vs.). pek çok farklı artikülasyonunu yeniden yaratabilirsiniz. 

Org Bölümü

Klasik Hammond, Vox  org organlarında modellenmiştir. İstediğiniz tüm denetimleri ve 9 gerçekçi drawbars .Klavye

16 Gigabytes of All New Sounds!

16GB Yeni, Elyapımı Alman German ve Japon  vintage  konser grand pianoları vardır.Yeni Rhodes, Wurlitzer, Clav, Harpsichord, Orchestral Percussion, Celeste, Glockenspiel, Chimes, Bells and Crotales along with a wide selection of sounds from the acclaimed PC3 and KORE 64™
 

 

Patented FlashPlay® Technology

 

fp Flash-Play® provides the Forte® with a staggering amount of horse-power; 16 GB sample content with zero-loading time, heaping mounds of powerful DSP and ultrafast performance.
 

 

KB3 ToneReal™ Organs

 

Forte KB3 Modeled after classic Hammond, Vox and Farfisa organs. Featuring all the controls you want and more, including 9 realistic drawbars. With the latest OS , KB3 is now Polyphony Free*, no longer using any of the Forte's 128 voices!

(*does not apply to Vox/Farfisa programs)
 

 

Powerful FX Engine

 

Forte FX Award-winning Reverbs, Delays, Choruses, Flangers, Phasers, Distortions, Rotary Amplifiers, Compressors and more.
 

CONTROLS

 

88-note Italian Hammer-Action Keyboard

Forte programs Every sound within the Forte® is perfectly matched to its 88-note fully-weighted Italian hammer-action keyboard with aftertouch.

Front Panel Master Compressor & 3-Band EQ

Forte EQ Room too boomy? Need to add some punch? No problem. Dial it in with the Master Compressor & EQ section featuring Bass, Treble and sweepable Midrange.

23 Programmable Physical Controllers

Forte Sliders 9 Sliders (with brilliant LED ladders), 6 Switches, 2 Wheels, 3 Switch Pedal Inputs (which support half-damper for pianos), 2 Continuous Control Pedal Inputs and Aftertouch. (1 sustain/switch pedal is included).

Easy Access Controls

Forte Xpose Dedicated -/+ Transpose, Tap Tempo and sound Variation controls conveniently located right above the Pitch/Modulation wheels.
 

USER INTERFACE

 

Widescreen Color Display

Forte LCD Navigate the Forte® with a new 4.3” 480x272 widescreen color LCD display.

Sound Selection

Forte Cat  Herbir Katagori ile  Program/Multi selection üzerine  kendinize mahsus kullanabileceğiniz sesleri yükleyebilirsiniz.

Favorites Section

Forte Faves Access your 10 Favorite sounds with ONE button press! Conveniently located right below the Forte's® display.

(With the latest OS there are now 16 Banks of 10 Favorites, providing 160 total favorites!)

Software Editors

Forte Editor Get deeper into editing your Forte® Programs, Multis and Effects!

Free Download Here!

Artis,

 (balanced hammer - dengeli çekiçleme) klavye kullanır. Fatar klavye yumuşak dokunuş sağlayan, hem çalarken size kolaylık sağlayan hem de tuşelerinize duyarlılıkla cevap veren yeni geliştirilmiş bir mekanizmadır. Glissando ve trill dahil olmak üzere hızlı pasajları çalmak artık kolay! Aynı zamanda tuşların son derece rahat ve dingin olduğu belirtmeye değer.

Balanced hammer klavye, ustalık ve teknoloji ile doludur; Kurzweil  tümüyle dinletiye özgü kuyruklu piyanolar ve sahne piyanoları üretimi geliştirmektedir. Her sesle rahatlıkla çalışmayı sürdürebilen piyano tuşeli klavyeler, elektronik piyanolar için popüler klavyeler olan ve synth ile kullanılmak üzere ayarlanmış kademeli hammer klavyeler yaparken, tuşlar aynı ağırlıkta ayarlanarak dengelenmiş ve synth dokunum ve diğer özellikleri desteklemesi için gerekli ayarlamalar yapılmıştır. Bir kuyruklu piyanonun hakiki, ona özel dokunuşunu gerçekleştirmeye çalışırken, çok sayıda synth sesinin performansına olağanüstü uyum sağlayan bir dokunuş sağlamaktayız.

 
Son teknoloji ile klasik En iyi PC3K ve KORE 64 ses k oleksiyonumuza ilave olarak  yeni piyano sesi, Vintage Elektrik piyano, Clavinets, synthesizer, zengin ve gerçekçi dize bölümlerde ve orkestralar, gitar, perküsyon ve çok daha fazlası...

Kurzweil ses motoru ile, Geniş kapsamlı ve V.A.S.T. kontrolü ile birlikte MIDI klavye kontrol cihazını, Çok kanallı USB audio ara bağlantısını, dahili ve geniş kapsamlı V.A.S.T. mühendislik paketini kombine ediyor. Kurzweil Artis, şu ana dek üretilmiş en güçlü ve uygun fiyatlı Kurzweil  müzik workstation klavyedir.

Geçtiğimiz otuz yıl süresince  müzik üretim synthesizerları içerisinde hem canlı hem de stüdyo performansları için gerçek bir endüstri standartıydı. Kurzweil  teknolojisinin yeni USB bilgisayar entegrasyon teknolojisi ile kombine edilmesiyle PC3  serisi şu an endüstri içerisinde ki en güçlü, en mobil ve en uygun  cihazdır.

Yüksek kalitesi tonlar, müthiş waveform’lardan elde edilen güçlü piyano

 

 

Anlık İlham için Kolay Split/Layer (Bölme/Kademelendirme) Performans Modu

   SP Serisindeki Performans Modu her zaman anlık ilham bulma yeri olmuştur ve SP da bundan farklı değildir. Her bir kendi arpeggiator’u olan ve tüm bir müzik grubu çalıyormuş hissini veren Performanslar yaratmak üzere Davul kaydı için özel bir Kısmı olan Özel Split (Bölme) ve Layer (Kademelendirme) düğmeleri kullanılarak klavyede çalınacak iki Sesi kolaylıkla birleştirebilirsiniz.Kullanıcı tarafından düzenlenebilir özelliklidir ancak en son kulüp tarzı groove’lar ile programlanmıştır.

 

Hazır seslere tek tuşla ulaşma kolaylığı!... arama fonksiyonu sayesinde ideal enstrümanınıza hızlı bir şekilde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Alt kategorilere sahip 16  farklı enstrüman kategorisi vardır. Piyano,Epiyano,Clavier,organ,leads,pads,synth,synbas,strings,brass,winds,ensemble,gitar,bas,drums,percussion,voices,mallets,hybrid,misc

kategorileri ihtiyacınız olan sese ulaşmanızı hızlandırır.

USER  aracılığıyla istediğiniz enstruman sesini programlıyarak kayıtlayabilirsiniz.İstediğiniz zaman bu tasarladığınız  sese  ulaşabilme imkanınız vardır.

 

 

 

Efektler : Artis Serisi sizlere ödüllü 500'den fazla FX seçeneği (reverbs, delays, chorus, flange, phaser, EQs, distortions, rotary speaker simulators, compressors ve daha fazlası) sunmaktadır

 Artis Editor

 

 kullanım kolay...

Harika sesler, güvenilir performans, müzikal doluluk, kullanım kolaylığı;
Üzerinde, uygun klavye  tasarımı için gerekli olan herşey şey vardır. Kurzweil'ın yeni ürünü SP 4-8, inanılmaz ses kalitesi ve performans ile denetim özellikleri, son derece başarılı PC3 yaratıcılık yaratacak ve ilham  verecek Piyano ve diğer enstrumanlara sahiptir. Bir müzisyen için yeni bir aerodinamik, akıllı kullanıcıların tartışılmaz seçimidir. 
 
Sound Editör yardımıyla,
 
  • Edit programlar 16 kanal

  • Edit   Artis, program ve layer(Üst üste 32 ses aktarabilme  parametreleri

  • Editing FX  efekt programları(Flanger,delay,distorsion,phaser vs...)

  • Edit  VAST system

  • ilave edilebilir yeni programlanmış sesler Program layers

  • Edit  KB3 Program parametreleri

  • Fabrika ayarlarını içine alan  2 ROM banks.  MIDI İçerisine 100 lerce PC3LE sesleri ve KB3 mevcuttur.

Ses özelleştirme...
 
Ayrıca,2000'den fazla numarası yuvaları ile kullanıcı bankasına özel sesleri kaydedebilirsiniz..
 
Kullanıcıların bireysel beğeni ve ihtiyaçlarını karşılayacak PC3LE'ın seslerini için en hızlı, en basit şekilde sunulmuştur. . Bir denetleyici özelliği değiştirerek  taşıma ve Kaydet düğmesine basarak sesi özelleştirebilirsiniz.
 
SP Serisi ses üretmek steyenler için kullanıcılara güçlü ses şekillendirme araçları büyük bir depo içerir. Ona V.A.S.T. motor için tam erişim sağlar. Parametreleri yüzlerce tweaked yönlendirilir ve denetleyicisine atanmış. Geniş bir dizi örnekleri, zengin arama VA osilatörler ve en fazla program başına çeşitli katmanları ile  neredeyse sonsuzdur.
 
Farklı bir davulcu...
 
Artis ile dinamik fiziksel denetleyicileri , dizileri, akorları ve arpeggiations tetiklemek için kullanılan hız duyarlı davul pedleri yeni bir dizi tanıtımı konumlandırır. Her bilgisayar programı içinde  tanımlanış bir ritim şarkıya erişebilirsiniz böylece her biri için atanan bir davul seti vardır.

Artis Serisi, çok çeşitli müzik türlerini kapsayan KURZWEIL ’deki PC3 seslerinin tamamına sahiptir. Weber ’in takdir edilen Kuyruklu Konser Piyanosu  sesinden başlayarak, PC3'ün bu kadar popüler olmasını sağlayan tüm akustik enstrümanların sesi (yaylı ve nefesli enstrümanlar, gitar, bas, davullar ve daha fazlası) 'da bulunmaktadır.  . Sonsuz farklı filtre tipi ve geniş kapsamlı efektler yardımıyla elektronik ve hip hop müzik alanlarında kullanılan vintage analog ve dijital synthesizer sesini yaratmak mümkündür. Canlı performans ve müzik üretim alanında (stüdyoda) ihtiyacınız olan tüm stiller LE Serisinde bulunmaktadır.

16-Parçalı timbral

Her Performans sadece yukarıda belirtilen üç sound’u değil ayrıca çalınacak komple 16-Parçalı çoklu ayar için gereken tüm ayarları içerir. Bu 16 Parça arasında seste herhangi bir kesilme olmadan gidip gelebilirsiniz.

(MIDI bağlantısı yapmanızı sağlar. Böylece veri alışverişi (yükleme/kaydetme) yapmak mümkündür.)Kurzweil, dahili klavye sesleri ve A/D girişleri ile kullanılmak üzere vokal biçimlendirici kontrollü synth sesleri için ses kodlayıcı da dahil olmak üzere geniş çeşitlilikte efekte sahiptir. Ayrıca Kurzweil patentli VCM (Sanal Devre Modelleme) teknolojisi istenilen sesi elde etmek için geleneksel dijital audio yöntemlerini kullanmaktansa orjinal analog devreyi en ufak ayrıntısına kadar modeller. Kurzweil ile endüstri standartı dijital kayıt konsollarında bulunan yüksek kalite efektler parmağınızın ucunda.

    Kurzweil  herhangi bir bilgisayara veya herhangi bir harici cihaza ihtiyaç duymadan yüksek kaliteli müzik üretimi yapmanıza olanak sağlar. Sequencer performansınızı olduğu gibi kaydetmek için gerçek zamanlı kayıt yapabildiği gibi zor bölümleri veya hassas pasajları kaydetmek için uygun olacak Step kayıt da yapabilir. Bunlara ek olarak performansların yaratıcı ilhamını kullanabilir ve basitçe [REC] butonuna basarak bunları direkt olarak Şarkı/Pattern olarak kaydedebilirsiniz. Kaydı yarattıktan sonra bir kaç saniye içinde şarkınızı son haline getirmek için Kurzweil  üzerinde kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

   Tek bir USB kablosu, MAC veya PC’niz ile Audio ve USB bağlantısı ve ayrıntılı klavye kontrolü fonksiyonu Kurzweil ’in ses çıkışları vasıtasıyla VST soft syhnth’i çalmanıza ve kontrol etmenize olanak tanır. Bu sayede başka hiç bir ekstra cihaza gerek duymadan sadece bilgisayar bağlantısıyla VST’leri canlı sahne şovlarında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilgisayarı bağlamak ve çalmak

Kurzweil , Steinberg Cubase AI yazılımı 48-track versiyon, Prolog, vintage analog synth sesi için Steinberg VA soft synth ve yeni  (Soft synthesizer’lar için yükleme paketlerini kurzweil.com dan yükliyebilirsiniz.

Editor Yazılımlar ile Kurzweil’inizi’ bir soft synthesizer gibi kolayca düzenleyebilirsiniz. Aslında Kurzweil  Editor VST’yi kullanarak Kurzweil’i  bir VSTi haline getirebilirsiniz. Cubase Medya Bölümündeki VST ses kütüphanesinden Kurzweil’in sesini kategorize edebilir ve kurzweil’e ses seçebilirsiniz. MIDI klavye kontrolleri ve uzaktan kontrol fonksiyonlarını yapılandırmak için özel bir editör bile bulunmaktadır. , Kurzweil’in klavyelerini bilgisayarla müzik üretim alanına entegre etmek için gösterdiği sorumluluğun en son ve en iyi örneğidir.

Ancak SP  yalnızca bilgisayarınıza bir USB kablosu bağlayarak bilgisayarınızdan gelen tüm sesleri LE’nin kulaklık çıkışından izleyebilir ya da SP’yi harici stüdyo monitörlerine ya da hoparlör sistemine bağlayarak parçalarınızı dinleyebilirsiniz. LE’deki ses dönüştürücüleri profesyonel müzik aplikasyonları için yapılmıştır bu nedenle bilgisayarınızdaki her şey - oyunlar bile – çıkış olarak SP kullanıldığında daha iyi ses verecektir. SP’nin arayüzü iki yönlüdür bu nedenle mümkün olan en yüksek kalite için LE’nin dahili sound’larını, analog domain’e gitmeye gerek kalmadan doğrudan bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Tam olarak analog ve dijital bağlantı mümkündür.

Dünyanın ilk dijital piyano üreticisinden uzun yıllar kullanabileceğiniz bir dost.                    

   Kurzweil, mat siyah tuşlu  ve  PC3 Ses İşlemcisi seslerine sahip dijital piyano... 88 çeşit ses rengiyle ve bu seslerin üst üste bindirilerek çok farklı kombinasyonlar yaratabileceğiniz ve sizlere ilham sağlayacak ve sizi heyecanlandıracak bir güzelliğe sahip Kurzweil Ses İşlemcisi,PC3 chip ile Weber marka çok beğenilen konser piyanosunun titiz bir kaydıyla başlar. Bu kayıt yumuşak bir piyano eserinin hassas dokunuşunu ya da iki elli akorların saf gücünü yaşayabilmeniz için pianissimo’dan fortissimo’ya dinamik seviyeler

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

2 yıl teknik servis garantili sağlam ürün

%100 Orjinal Ürün Güvencesi

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde 05327895646 , 05331589265 telefonlara yönlenerek kredi kartınızla da ödeme yaparak garantili ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
28.00
EUR
30.00
GBP
34.97
JPY
0.00
1GALTIN
1,713.21
Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
slot sitelericasino sitelerideneme bonusu veren siteleren iyi casino siteleri

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

Open Splash
Size bir kampanya haberimiz var!
Kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz üye olabilirsiniz
Zaten üyeyim